Osnova svake kompanije je kvalitetno i stručno osoblje
Tim Rudarskog instituta Tuzla
Dr. sc. Eldar PIRIĆ, dipl.inž.maš.
(Direktor Rudarskog instituta d.d. Tuzla)
+387 35 281 232
+387 35 282 700
+387 61 185 577
Dr. sc. Eldar PIRIĆ, dipl.inž.maš.
Devetnaest godina radnog iskustva u Rudarskom institutu Tuzla. Osam godina radio u timu za zaštitu na radu i zaštitu od požara. Od kraja 2002. godine radi u timu za ispitivanje materijala i čeličnih konstrukcija, koji se bavi ispitivanjem čelične užadi, kvalitete transportnih traka, svih vrsta polimernih materijala, mehaničkih karakteristika čelika kao i ispitivanja naponskih stanja (direktno očitavanje) na svim nosivim građevinskim konstrukcijama, mostovima, dalekovodima, hidrauličnim podgradama, frikcionim i hidrauličnim stupcima, izvoznim koševima, posudama pod pritiskom itd.
Stručni saradnik u Naučno istraživačkom centru za zaštitu, ekologiju, ventilaciju i ispitivanje materijala i konstrukcija. Član Naučnog vijeća Rudarskog instituta Tuzla, kao i član tehničkog komiteta – BAS/TC41 Oprema pod pritiskom i kontejneri.
Od janura 2005. godine radi na poslovima uvođenja sistema kvaliteta po EN ISO 9001:2000 u Rudarskom institutu d.d. Tuzla, a od januara 2007. godine radi kao predstavnik rukovodstva za kvalitet.
Doktorsku disertaciju pod naslovov “Uticaj eksploatacionih uslova na ponašanje gumene trake trakastih transportera” odbranio 17.04.2015. godine na Mašinskom fakultetu Univerziteta “Džemal Bijedić” u Mostaru.
Magistrirao na temu: “Definiranje matematskog modela za izbor gumene trake tračnih transportera za različite uvjete eksploatacije”, juna 2008. godine.
U septembru 2010. godine imenovan je za direktora Rudarski institut d.d. Tuzla.
Od 2011. godine član je tehničkog komiteta BAS/TC 29 Sredstva i uređaji za dizanje i prenošenje tereta. Objavio nekoliko stručnih i naučnih radova.
Odlično poznavanje rada na računaru, kao i aktivno poznavanje engleskog jezika.
Jedan je od autora knjige „METODOLOGIJA izbora kompleksno mehanizovanog širokog čela“ koju je Rudarski institut d.d. Tuzla izdao 2014. godine.
Certifikati
Certificate of Course Completion EU Support to Institutional Capacity Building for Regional and Local Economical and SME Development, EURELSMED, Tuzla 2011. godina
ISO 9001:2008 Quality Management System-Lead Auditor, Zagreb 2011. godine
ISO/IEC 17025 – Interni audit za akreditaciju laboratorije, izdat od strane QUALITASS INTERNATIONAL, Sarajevo 2006. godine.
Mr. sc. Sead Hadžić, dipl.inž.rud.
(Direktor NIC-a za rudarstvo i energetiku)
+387 35 281 043
+387 35 282 700
+387 61 726 992
Mr. sc. Sead Hadžić, dipl.inž.rud.
Dvadeset šest godina radnog iskustva vezanog za površinsku eksploataciju mineralnih sirovina. Početak svog radnog vijeka vezuje za RMU “Banovići” odakle 1996. godine prelazi na Rudarski institut Tuzla. Trenutno je na poziciji direktora naučnoistraživačkog centra za rudarstvo i energetiku. Objavio je više stručnih radova iz domena površinske eksploatacije mineralnih sirovina.
Diplomirao 1988. godine na Rudarsko-geološkom fakultetu u Tuzli.
Stručni ispit za poslove tehničkog rukovođenja u rudarstvu položio 1991. godine u Ministarstvu za privredu Sarajevo
Magistrirao 2010. godine na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu u Tuzli iz oblasti geotehnologije
Saradnik na velikom broju analiza, projekata, studija i elaborata iz domena površinske eksploatacije mineralnih sirovina.
Rukovodilac izrade:
Dopunski rudarski projekat rekonstrukcije P.K. „Vrtlište“ RMU Kakanj
Elaborat dubine banovićkih kopova RMU Banovići
Analiza tehničko-tehnološkog stanja na površinskim kopovima RMU Banovići za period 2001-2004 godine i prijedlog mjera za njihovu stabilizaciju
Predfizibiliti studija izgradnje TE Banovići – Rudarsko-tehnološki dio
Studija dugoročnog snabdijevanja ugljem TE „Kakanj“ iz rudnika mrkog uglja „Kakanj“, „Breza“ i „Zenica“ – dinamika i kvalitet
Dopunski rudarski projekat eksploatacije površinskog kopa „Turija“ RMU Banovići projektno rješenje uvođenja transportnog sistema za ugalj – rudarsko-tehnološki dio
Dopunski rudarski projekat prve etape razvoja P.K. „Grivice“ RMU Banovići – Projektno rješenje evakuacije i prečišćavanja vode iz kratera površinskog kopa
Dopunski rudarski projekat odlaganja otkrivke iz površinskog kopa “Vrtlište” na odlagalište „Bijele Vode” RMU “Kakanj” d.o.o. Kakanj
Dopunski rudarski projekat prve etape razvoja P.K. „Turija“ RMU Banovići – Projektno rješenje evakuacije i prečišćavanja vode iz kratera površinskog kopa
Elaborat – Ocjena raspoloživog prostora sjevernog odlagališta u funkciji dubine postojećih studijskih i projektnih rješenja površinskog kopa “Grivice” RMU “Banovići”
Dopunski rudarski projekat Prve etape razvoja površinskog kopa “Grivice” RMU “Banovići” – Projektno rješenje razvoja frontova rudarskih radova na uglju i otkrivci u periodu 2010-2018. godine
Izrada investicione i okolinske dokumentacije TE „Banovići“ Blok 1-300 MW – Idejni projekat RMU „Banovići“
Dopunski rudarski projekat ponovnog uvođenja u rad P.K. „Turija“ RMU Banovići
Dopunski rudarski projekat prve etape razvoja P.K. „Turija“ RMU Banovići
Dopunski rudarski projekat prve etape razvoja P.K. „Grivice“ RMU Banovići
Pojednostavljeni rudarski projekat odlaganja otkrivke na P.K. „Vrtlište”, ZD RMU „Kakanj“ d.o.o. Kakanj – Unutrašnje odlagalište (sjeverni dio)
Elaborat – Analiza i ocjena stanja radova otkrivanja, eksploatacije i odlaganja u odnosu na DRP-Rekonstrukcije P.K. „Vrtlište“, ZD RMU „Kakanj“ d.o.o. Kakanj
Dopunski rudarski projekat druge etape razvoja P.K. „Turija“ RMU Banovići – „Primjena kombinovanog sistema za otkrivku sa polustacionarnim drobiličnim postrojenjima, transporterima sa gumenom trakom i odlagačem“ (rudarsko-tehnološki dio)
Elaborat – Podloge za izradu dopunskih rudarskih projekata P.K. Turija i P.K. Grivice – Utvrđivanje smjernica po pitanju uvođenja kombinovane tehnologije te formulisanje projektnih zadataka
Analiza postojećeg stanja otkopnog prostora u odnosu na trenutno važeći Glavni rudarski projekat P.K. „Vrtlište“ RMU Kakanj
Elaborat – održivost usvojenih smjernica po pitanju uvođenja kombinovane tehnologije kao i formulisanog projektnog zadatka za izradu DRP. Eksploatacije P.K. „Turija“ sa aspekta povećanja dubine kopa do K=10 m3č.m./t.r.u.
Dopunski rudarski projekat rekonstrukcije unutrašnjeg odlagališta P.K. „Čubrić“ RMU Banovići
Elaborat – Potrebna investiciona ulaganja u rudnike Kakanj, Breza i Zenica za ostvarivanje planiranih kapaciteta uglja za nove energetske ubjekte u TE Kakanj
Studija dugoročnog snabdijevanja tvornice cementa Banovići glavnim sirovinama i energentima – Dinamika isporuke
Idejni projekat eksploatacije glavnih sirovina za potrebe tvornice Cementa Banovići
Idejni projekat transportnih sistema za dopremu laporca, krečnjaka, uglja, šljake, pepela, gipsa i ostalih sirovina do istovarnih mjesta u tvornici cementa Banovići
Revident na velikom broju projekata.
Rukovodio izradom digitalnog modela ugljenog sloja RMU Banovići.
Posjeduje zvanje stručnog savjetnika.
Poznaje rad na računarima i koristi više licenciranih software-a (npr. Word, Excel, Power Point ACAD-a. Surpac, itd.) kao i software-a razvijenih na Rudarskom institutu Tuzla.
Mr. sc. Hasan Okanović, dipl.inž.rud.
(Direktor NIC-a za geologiju i geotehniku)
+387 35 282 095
+387 35 282 700
+387 61 729 964
Mr. sc. Hasan Okanović, dipl.inž.rud.
Radio u timu za ventilaciju i zaštitu od opasne ugljene prašine i timu za miniranje. Deset godina radi u timu za ispitivanje građevinskih materijala i konstrukcija i mehaniku stijena.
U okviru ove djelatnosti, uradio je više geomehaničkih elaborata za potrebe podzemne i površinske eksploatacije. Objavio je više stručnih radova.
Koristi se personalnim računarom posredstvom komercijalnih i specijalističkih software-a. Posjeduje pasivno znanje engleskog jezika.
Dr. sc. Jasmina Isabegović, dipl.inž. rud.
(v.d. Direktor NIC-a za za ekologiju, zaštitu, ventilaciju i ispitivanje materijala i konstrukcija)
+387 35 321 852
+387 35 282 700
+387 61 260 597
Dr. sc. Jasmina Isabegović, dipl.inž.rud.
Na Rudarskom institutu Tuzla zaposlena je od 1992 godine, kao asistent istraživač.
Od 2003-2005 godine raspoređena je na radno mjesto istraživač – projektant u timu za površinsku eksploataciju u Naučno istraživačkom centru za rudarstvo i energetiku, gdje radi kao saradnika u izradi velikog broja Glavnih i Dopunskih rudarskih projekata, Studija i Elaborata za rudnike i kamenolome, kao i na poslovima izvođenja inžinjering radova (bušenje i miniranje) na kamenolomima.
Magistrirala je na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu u Tuzli (smjer ekologija tla, 2006. godine), na temu „Ekološki hazardi i kriteriji za zaštitu okoliša od masovnog miniranja na površinskim kopovima“ i time stekla diplomu o naučnom stepenu magistra iz oblasti tehničkih nauka.
Doktorsku disertaciju pod nazivom „Redukcija okolinskog opterećenja emisija metana izdvojenog u procesima proizvodnje i prerade uglja FBiH“ odbranila je u februaru 2019. godine na Rudarsko geološko građevinskom fakultetu u Tuzli i stekla zvanje Doktor tehničkih nauka iz oblasti rudarstva.
Od 2008.godine je samostalni istraživač i naučni saradnik u Naučno istraživačkom centru za ekologiju, zaštitu, ventilaciju i ispitivanje materijala i konstrukcija, u timu za ekologiju, zaštitu, ventilaciju i opasnu ugljenu prašinu. Član je akreditovane laboratorije BAS EN ISO/IEC 17025 za mjerenje buke u životni okoliš.
Od 2018.godine radi na mjestu odgovornog istraživača u NIC-u 3, a od 2019.godine je rukovodilac tima za ekologiju, zaštitu, ventilaciju i ispitivanje materijala i konstrukcija.
Nosilac je velikog broja Studija o uticaju na okoliš i Planova aktivnosti za veliki broj rudnika, kamenoloma, termoelektrana, cementara i ostalih pogona i postrojenja za koje se ishoduje okolinska dozvola u FBiH.
Posjeduje znanje Engleskog jezika (Certifikat o položenom 5 (petom) stepenu kursa engleskog jezika (Upper-Intermediate), dobro poznaje rad na računaru uz primjenu korisničkih programa.
Certifikati:
- Položen stručni ispit iz oblasti rudarstva,
- Član tima akreditovane laboratorije BAS EN ISO/IEC 17025 za mjerenje buke u životni okoliš
- Član tehničkog komitetea BAS/TC7 Okolina
- Certifikat o zvanju Stručni savjetnik za ocjenu „Planova aktivnosti i studija o procjeni uticaja na okoliš u postupku izdavanja okolišne dozvole“, izdat od strane Federalnog ministarstva okoliša i turizma
- Certifikat o položenom ispitu iz oblasti Međunarodnih standarda i zakonske regulative iz područja sigurnosti i zdravlja na radu, požarne sigurnosti i zaštite okoliša u BiH
- Uvjerenje o odslušanom seminaru „Izvođenje građevinskih radova u pogledu okolinskih obaveza“
- Uvjerenje o učešću na seminaru „Upravljanje kvalitetom zraka na lokalnom nivou“
- Uvjerenje o učešću na seminaru „Praktična obuka za stručna lica koja se bave mjerenjem i monitoringom emisija u zrak“
- Uvjerenje o odslušanom seminaru za upravljanje opasnim otpadom i opasnim materijama
- Stručnjak za upravljanje otpadom – 3 stepen
- Uvjerenje o odslušanom seminaru mjerenja emisija u zrak.
Dr. sc. Akif Ibrišimović, dipl.inž.rud.
(Rukovodilac tima za površinsku eksploataciju mineralnih sirovina)
+387 35 280 117
+387 35 282 700
+387 61 959 679
Dr. sc. Akif Ibrišimović, dipl.inž.rud.
Dvadeset osam godina radnog iskustva u projektovanju površinskih kopova mineralnih sirovina. Stručnjak za projektovanje površinskih kopova sa primjenom kontinuiranog tehnološkog procesa u eksploataciji lignita i miniranja mineralnih sirovina.
Jedan od ključnih učesnika pri izradi projektne dokumentacije za zamjenski blok 7 TE Tuzla, novi termoenergtski blok, TE “Banovići” i cementara “Banovići” u domenu dinamike snabdijevanja kvantitetom i kvalitetom mineralnih sirovina.
Koristiti se savremenim sotfverima za projektovanje u rudarstvu (Surfer, Surpac itd.) kao i softverima razvijenim na RI Tuzla. Ima veći broj objavljenih stručnih i naučnih radova.
Dr. sc. Azra Okić, dipl.inž.rud.
(Istraživač u timu za podzemnu eksploataciju)
+387 35 282 188
+387 35 282 700
+387 61 804 599
Dr. sc. Azra Okić, dipl.inž.rud.
Radi na Rudarskom institutu dd Tuzla, u „Timu za istraživanje i razvoj kao i osvajanje metoda eksploatacije uglja u izuzetno teškim radnim sredinama”, više od dvadeset godina.
Od značajnih projekata međunarodne saradnje radila je na aktivnostima rješavanja pitanja ekonomskih opravdanosti i tržišne orijentacije, kao i proizvodnih, sigurnosnih aspekata evaluacije i ekstrakcije rudarskog bogatstva.
Nosilac je izrade investicionih programa pokretanja ekstrakcije za Rudnik magnezita u Kladnju, kompleksno-mehanizovanih širokih čela u RMU „Kakanj“, RMU „Breza“ i Rudnicima „Kreka“.
Učesnik je projekata koje je finansirala svjetska banka, a odnose se na ekologiju grada Tuzle i Tuzlanskog kantona. Aktivan je učesnik u izradi studija energetskog sektora Bosne i Hercegovine – Modul 8 – Rudnici uglja i Modul 1 – Energetske rezerve, proizvodnja, potrošnja i trgovina ugljem – Knjiga A – Energetske rezerve i povijesne energetske bilanse. Učesnik je značajnog ekološkog projekta u dijelu evaluacije i vođenja ekonomskog toka sanacije gorenja podzemnog uglja u gradu Mostaru finansiranog od Njemačke vlade.
CERTIFIKAT:
Posjeduje CERTIFIKAT BUSINESS START-UP centra Univerziteta u Tuzli kojim se potvrđuje da može samostalno izrađivati biznis planove sa sadržajem: Uvod u poduzetništvo; Proizvod, Pravni aspekti planiranja, Tržište i konkurencija, Marketing, Upravljanje malim i srednjim preduzećima, Proizvodnja i tehnologija i Finansijski plan.
Nermin Bijedić, dipl.inž.ele.
(Odgovorni projektant)
+387 35 321 858
+387 35 282 700
+387 61 725 704
Nermin Bijedić, dipl.inž.ele.
Završen elektrotehnički fakultet u Tuzli. Prvo zaposljenje u Rudnicima lignita „Dobrnja-Lukavac“ a kasnije „Kreka“, od 1982. god. Od marta 1984. do kraja 1989. god stalno zaposlen u Rudniku lignita „Dobrnja“ na poslovima elektro inženjera u jamskoj proizvodnji uglja, na održavanju jamske rudarske opreme i tehnologije. 1990. god raspoređen na poslove rukovodioca elektro poslova u direkciji rudnika „Kreka“.
Od jula 1992. godine do maja 2001. godine obavljao funkciju rukovodioca elektro održavanja u jamama Rudniku lignita „Dobrnja“ i Rudniku lignita „Mramor“ u Mramoru.
Ima položen stručni ispit za poslove rukovođenja, održavanja i projektovanja elektroenregtskih uređaja, postrojenja i instalacija u rudarstvu.
Za vrijeme rada u rudnicia „Dobrnja“ i „Mramor“ u Mramoru se bavio organizacijom i rukovođenjem poslovima montaže i održavanja jamskih rudarskih postrojenja, uređaja i instalacija, te izradom tehničke i druge projektne dokumentacije za vlastite potrebe rudnika a za sve vrste jamske tehnologije otkopavnja. Posjeduje znanja i iskustva u poslovima montaže i održavanja elektroenergetskih instalacija i postrojenja niskog napona do 1 kV i visokonaponskih instalacija i postrojenja do nazivnog napona 35 kV te znanja i iskustva iz oblasti slabe struje u jamskim uslovima kao što su sistemi za daljinsku kontrolu gasnih parametra u jami, telefonija i sistemi za komunikaciju. Stekao znanja i iskustva iz oblasti protiveksplozijske zaštite u uslovima metanskih jama. Ima uvjerenje o položenom ispit za oblast protiveksplozijske zaštie te uvjeranja o naknadnoj naobrazbi iz ove oblasti.
Od maja 2001. godine, pa do danas zaposlen u Rudarskom institutu na poslovima, izraditi investiciono tehničke dokumentacije, studija, elaborat i projekata. U jednom dijelu tog perioda obavljao funkciju direktora privatne firme.
Posjeduje znanja i iskustva za elektro instlacije u oblasti zgradarstva. Posjeduje uvjerenje o položenom stručnom ispitu, prem zakonu o prostornom planiranju i građenju, za oblast elektrotehnike.
U dosadašnjem periodu uradio niz elaborata i studija (studija energetskog sektora BiH) studija izvodljivosti (Rudnik i TE Bugojno) itd, veliki broj projekta za rudarske objekte, površinske kopove i jame sa metanskim režimom, zgradarstvo, za procesnu industriju, u uslovima normalne i eksplozivnen atmosfere itd. Također, obavio je veliki broj revizija projekte i druge dokumentacije za sve naveden oblasti.
Posjeduje certifikat za obavljanje poslova energetskog certificiranje objekta.
Dobro poznaje i služi se paketom programa „Windows-Office“-a, ACAD itd. Služi se engleskim i njemačkim jezikom na nivo osnovne konverzacije.
Enis Avdić MA-inž.rud.
(Rukovodilac tima za podzemnu eksploataciju)
+ 387 35 321 841
+387 35 282 700
+ 387 61 955 028
Enis Avdić MA-inž.rud.
Devet godina radnog iskustva u struci, a sam početak svog radnog vijeka vezuje za Rudnik Olova u Olovu “Geomet”, grupacija Mineco Ltd. i to u periodu od oktobra 2014. god. do novembra 2020. god.
Tokom tog perioda radio je na više različitih rukovodećih pozicija vezanih za podzemnu eksploataciju mineralnih sirovina.
Trenutno obnaša poziciju Rukovodilac tima za podzemnu eksploataciju pri Naučno istraživačkom centru Rudarstvo i energetika.
Diplomirao 2013. godine na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli. Tokom studija i nakon studija učestovao u izvođenju nastave na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli.
Magistrirao 2023. godine na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu Univerziteta u Tuzli, smjer Geotehnika.
Stručni ispit za tehničko rukovođenje u rudarstvu položio 2015. god., a stručni ispit za samostalno obavljanje rudarskih mjerenja 2018. god. pred komisijom Federalnog Ministarstva energije, rudarstva i industrije. Učestvovao na izradi i reviziji većeg broja projekata, studija, elaborata.
Poznaje rad na računaru, a koristi se i različitim softverskim rješenjima neophodnim u svom radu.
Član Društva za geotehniku u BiH, kao i član Inženjerske komore F BiH.
Aktivno znanje engleskog jezika u govoru i pisanju.
Posjeduje uvjerenje o osposobljenosti za rad na protiveksplozijski zaštićenim električnim i neelektričnim uređajima i instalacijama namjenjenim za upotrebu na nadzemnim mjestima i rudarstvu, kao i certifikate internog auditora za ISO 45001:2018 i ISO 14001:2015, a prošao je i obuku iz oblasti zaštite na radu (u rudarstvu) za rad u ugroženim radnim sredinama (gasovi).
Mr. sc. Meliha Džindo, dipl.inž.geo.
(Rukovodilac stručnog tima za geološka istraživanja)
+387 35 321 830
+387 35 282 700
+387 61 123 125
Mr. sc. Meliha Džindo, dipl.inž.geo.
Šesnaest godina radnog iskustva u Rudarskom institutu. Od toga, osam godina provela u timu za projektovanje površinskih kopova uglja kao geolog – istraživač za potrebe eksploatacije uglja, a od 2001. godine u NIC-u za geologiju i geotehniku na poslovima istraživanja ležišta mineralnih sirovina (nemetali i ugalj), izradi projekata kao i elaborata vezanih za proračun rezervi mineralnih sirovina. Posjeduje istraživačko zvanje – stručni saradnik. Objavila više stručnih radova.
Iskustvo u radu sa računarima na aplikativnim softverima iz oblasti istraživanja ležišta mineralnih sirovina i proračuna kvaliteta. Koristi se engleskim jezikom i posjeduje certifikat 4 (četvrtog) stepena.
Mr. sc. Bilal Hodžić, dipl.inž.gra.
(Ruk. satr. tima za građevinske materijala i konstrukcije)
+387 35 282 561
+387 35 282 700
+387 61 673 277
Mr. sc. Bilal Hodžić, dipl.inž.gra.
Osam godina radnog istukstva na Rudarskom institutu d.d. Tuzla na poslovina laboratorijskih ispitivanja građevinskih materijala i konstrukcija, izrade projektne dokumentacije, nadzor nad izvođenjem građevinskih objekata i sl. Diplomirao 2006 godine a magistrirao 2012. godine na Rudarsko-geološko-građevinskom fakultetu u Tuzli, odsjek Građevinski.
Obavlja dužnost Rukovodioca stručnog tima za građevinske materijale i konstrukcije kao i dužnost Tehničkog rukovodioca laboratorije za ispitivanje građevinskih materijala i konstrukcija.
Koristi se savremenim softverina koji se koriste u građevinarstvu (AutoCAD, ArchiCAD, Tower, ArmCAD i sl.)
Objavio nekoliko naučnih, stručnih i preglednih radova iz oblasti građevinarstva.
Emir Okanović, BA inž.gra.
(Istraživač asistent)
+ 387 35 321 834
+ 387 35 282 700
+ 387 61 515 792
Emir Okanović, BA inž.gra.
Od 11.11.2019. godine zaposlen na Rudarskom institutu Tuzla na poslovima nadzora nad izvođenjem građevinskih radova, izrade i revizije tehničke dokumentacije. Primarno angažovan na laboratorijskim analizama i ispitivanjima.
Učestvovao na izradi više glavnih i idjenih projekata, studija, analiza i elaborata.
Bachelor studij građevinarstva završio 2019. godine na Evropskom univerzitetu Kallos u Tuzli. Položio stručni ispit iz struke građevinarstva.
Azra Mehić BA-inž.građ.
(Istraživač asistent)
+ 387 35 321 834
+ 387 35 282 700
+ 387 62-860-431
Azra Mehić BA-inž.građ.
Azra Mehić rođena 4.8.1990. godine u Tuzli.
U Januaru 2015. godine stekla zvanje Bachelor inženjer građevinarstva na RGGF-u Univerziteta u Tuzli.
Od Juna 2015 do Oktobra 2017 godine bila zaposlena u Institutu GIT d.o.o. Tuzla.
Tokom angažovanja u Institutu GIT radila na poslovima odgovornog inženjera za fizičko mehanička ispitivanja u laboratoriji Instituta GIT d.o.o Tuzla.
Od Juna 2022. godine zaposlena na Rudarskom Institutu Tuzla kao istraživač/asistent u okviru Naučno istraživačkog centra za geologiju, geotehniku i tehničko ispitivanje i analizu, tim za ispitivanje građevinskih materijala i konstrukcija.
Poznavanje Engleskog jezika.
Poznavanje rada na računaru (MS Office i autoCAD).
Mustafa Trakić, maš.teh.
(Zamjenik tehničkog rukovodioca laboratorije za geomehanička ispitivanja)
+387 35 321 800
+387 35 282 700
Mustafa Trakić, maš.teh.
Od 2005. godine zaposlen na Rudarskom institutu d.d. Tuzla na poslovima ispitivanja fizičko-mehaničkih karakteristika tla i stijena u Laboratoriji za geomehaniku.
Obučen za ispitivanja tla i stijena prema JUS, ISRM i BAS ISO standardima u oblasti geomehanike a sve u skladu sa BAS EN ISO/IEC 17025.
Takođe, obavlja različita “in situ” ispitivanja u Timu za geomehaniku.